Додати в закладки Підписатися на RSS
Регистрация
494
0
11-17-2022, 20:28

У Одеському обласному центрі хвороб вкрали 30 млн гривень

У Одеському обласному центрі хвороб вкрали 30 млн гривень
У КНП «Одеський обласний центр соціально значущих хвороб» Одеської обласної ради знайшли фінансові порушення на суму 63 млн гривень, у тому числі тих, що призвели до втрат, на суму 29,1 млн.

Про це повідомляє Південний офіс Держаудитслужби за період з березня 2018 по серпень 2022 року.+

Слід зазначити, що керівництво центру на свій розсуд розпоряджалося державними коштами, які призначалися на оплату праці медиків. Наприклад, лише керівному складу безпідставно виплатили так звані «ковідні» доплати у розмірах 200-300 % заробітної плати на суму 3,9 млн гривень. Загалом же було незаконно виплачено різних доплат та премій у розмірі 9,7 млн гривень.

Водночас працівникам, які надають медичну допомогу хворим на туберкульоз і працюють з живими збудниками туберкульозу, не доплатили 4,4 млн гривень установленої законодавством необхідної допомоги на оздоровлення під час відпустки.

Невжиття достатніх заходів щодо використання протитуберкульозного препарату «капреоміцин» у межах строку придатності призвело до завдавання збитків державному бюджету на загальну суму 4,6 млн гривень. Тобто, тоді як в інших регіонах не вистачало життєво необхідних ліків, вони знаходилися на складі в Одесі без використання, поки не сплинув термін придатності.

Встановлено, що керівництвом центру у 2021 році було зайво витрачено 2,3 млн гривень на оплату продуктів харчування без фактичного їх отримання. Продукти закупалися й передавалися на відповідальне зберігання.

Слід зазначити, що серед продуктів, які відправлені на «відповідальне зберігання», були хліб та молочні вироби з обмеженим терміном придатності. Завдяки втручанню ревізорів повернуто до бюджету 1,6 млн гривень.

Під час ревізії встановили, що придбане на 29,4 млн гривень медичне устаткування для боротьби з COVID-19 так і не було введене в експлуатацію і знаходиться на зберіганні в заводській упаковці. Також на складі під час ревізії виявили обладнання, яке має російське походження.

А частина обладнання клініко-діагностичної лабораторії, яку також передали в пік епідемії на відповідальне зберігання, взагалі десь зникла. Всього «зникло» різного обладнання на суму 1,1 млн гривень. Коли це сталося, ніхто не знає.За допущені порушення фінансової дисципліни на 4-х посадових осіб складено протоколи про адміністративне правопорушення за ст. 164-2 КУпАП, та за ст. 164-14 КУпАП складено 2 протоколи про адміністративне правопорушення за порушення законодавства про публічні закупівлі.

Читайте також: Україна почала будувати стіну на кордоні з Білоруссю (ФОТО)

Матеріали ревізії передано до СБУ в Одеській області. Про результати ревізії поінформовано Департамент охорони здоров’я Одеської обласної адміністрації.
Коментарi:
Коментувати
Ваш коментар:
Питання:* Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив

© Crimezone.in.ua 2020 Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови гіперпосилання на сrimezone.in.ua