Додати в закладки Підписатися на RSS
Регистрация
488
0
02-20-2023, 17:46

Київська митниця не дала вивезти з України артефакти ХІІ-XІV ст

Київська митниця не дала вивезти з України артефакти ХІІ-XІV ст
Київська митниця не дала вивезти до США залізні знаряддя ХІІ-XІV століть.

Працівники Київської митниці упередили факт незаконного пересилання з Київщини до США в міжнародному поштовому відправленні двох старовинних знарядь праці — залізних кайл часів ХІІ-XІV століть.Як повідомили у відомстві, більше цікавої інформації про вилучені цінності надали фахівці Національного музею історії України. Про це інформують Економічні Новини із посиланням на Вечірній Київ.

Вони провели дослідження і підтвердили, що предмети це — залізні кайла, що належать до ремісничих знарядь праці ударної дії. Вони використовувалися на території України в часи середньовіччя у ХІІ-XІV ст. Оскільки кінчики леза обох кайл спрацьовані, це означає, що кайлами активно й багато працювали у давнину.

А підтвердженням оригінальності цих кайл є наявність на них активних продуктів корозії заліза та ґрунтових нашарувань. Історики кажуть, що це характерно для подібних предметів археології, що довгий час перебували у землі. Враховуючи автентичність даних предметів та стан їх збереженості, кайла становлять історичну та культурну цінність.

Читайте також: З України намагалися незаконно вивезти артефакти давньоруських часів

Згідно з чинним законодавством України, предмети археології не можуть продаватися, колекціонуватися та вивозитися за межі держави приватними особами. Київською митницею стосовно відправника складено протокол про порушення митних правил за ст. 473 Митного кодексу України.
Коментарi:
Коментувати
Ваш коментар:
Питання:* Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив