Додати в закладки Підписатися на RSS
Регистрация
1 872
0
05-28-2023, 00:31

У Голосіївському нацпарку орудує палій (ФОТО)

У Голосіївському нацпарку орудує палій (ФОТО)
У столичних лісах фіксують численні порушення законодавства. Мова йде про природоохоронне законодавство та підпали.

У зв’язку з пожежонебезпечним періодом та нещодавніми фактами підпалів у Голосіївському Нацпарку, служба держохорони посилила патрулювання територій.До рейду долучились районне управління ГУ ДСНС та районне управління поліції.

За кілька днів в НПП Голосіївський погашено 5 локальних пожеж, які без втручання, могли б перерости в глобальні.

«Зловмисник або зловмисники підпалювали сухі дерева зсередини, щоб пожежу не можна було побачити одразу, а після розгорання вогонь перекидався на навколишні живі дерева», — повідомила пресслужба НПП «Голосіївський».


Також у Нацпарку нагадують, що діє розпорядження Київського міського голови № 164, в якому на період дії воєнного стану населенню заборонено відвідування лісів у Києві, а також в’їзд до них транспортних засобів та іншої техніки.


Адміністрація НПП «Голосіївський», керуючись Постановою Кабінету Міністрів України від 07 квітня 2023 р. № 313 «Про внесення змін до Порядку обліку пожеж та їх наслідків», повідомляє, що втрати від пожежі визначаються сумою прямих, побічних збитків і витрат на гасіння пожежі. Ці витрати з паліїв стягне МВС у разі правопорушення.


«А ми накладемо штраф згідно статті 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення, а саме за порушення вимог пожежної безпеки в лісах: від 1530 до 4590 грн., за знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі: від 4590 грн. до 15 300 грн.

Окремо будуть обраховані збитки за пошкодження природоохоронного фонду. Ми співпрацюємо з поліцією та ДСНС міста Києва і зараз збільшуємо контроль за дотриманням законодавства і невідворотністю покарання у разі його порушення», — підкреслюють у пресслужбі Нацпарку.

«Вечірній Київ» попереджав, що у Києві продовжує діяти заборона на відвідування лісів як пішки, так і на транспортних засобах. Відповідні інформаційні позначки про заборону працівники лісопаркових господарств встановлять на в’їздах на територію лісів.


Частина лісових територій була зоною бойових дій і там залишаються вибухонебезпечні матеріали. Маємо понад 30 тисяч гектарів лісу, за які відповідають міські служби. Там не припиняються роботи з розмінування.

Читайте також: Халепа замість прогулянки: у Голосіївському парку кілька годин шукали заблукалу родину (ФОТО)

«Просимо громадян максимально серйозно поставитись до цієї заборони. Адже мова йде про їх безпеку і збереження життя», — заявив заступник голови КМДА петро Пантелеєв.
Коментарi:
Коментувати
Ваш коментар:
Питання:* Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив