266
0
07-21-2023, 23:05
На Житомирщині підуть під суд «чорні лісоруби»

Слідство встановило, що організатор злочину проти довкілля - 39-річний мешканець міста Бердичева. До незаконних вирубок залучив ще двох місцевих жителів, рідних братів.
Він підшукав приміщення для складування та обробки деревини, забезпечив співучасників інструментом, спецавтомобілем з краном-маніпулятором, наказав дотримуватися конспірації та сам підвозив їх до місць порубки дерев.
Співучасники-брати, у свою чергу, обирали кращі сортові дуби у Романівському лісгоспі, спилювали їх та розкрижовували на колоди для зручного транспортування. Злочин ретельно приховували - за деревиною приїжджали вночі, вантажили на спецавтомобіль та доставляли на пилораму, що на території Осиківської сільської ради Бердичівського району.
Протягом двох місяців – січня-лютого 2022 року «чорні лісоруби» вирубали у лісництві майже шість десятків багаторічних сироростучих дубів. Незаконно здобуту деревину продавали, а гроші використовували на власні потреби.
Експертиза встановила, що злочинне угруповання заподіяло державним інтересам та довкіллю шкоди на майже 900 тис. грн.
З метою забезпечення доказів та подальшої спецконфіскації, вилучено і накладено арешт на один вантажний і два легкові автомобілі та бензопилу.
Читайте також: На мільйони гривень: На Дніпропетровщині групу людей підозрюють у незаконній порубці лісу
Також заявлено позови про стягнення з обвинувачених заподіяних збитків на зазначену суму.
Схожі новини:

На мільйони гривень: На Дніпропетровщині групу людей підозрюють у незаконній порубці лісу
Події / В УкраЇнi
На Житомирщині судитимуть фермера та кримінального «авторитета» за земельний рекет
Події / В УкраЇнi
На Житомирщині банда облаштувала нарколабораторію у підвалі житлового будинку (ФОТО)
Події / В УкраЇнi / Фото