Додати в закладки Підписатися на RSS
Регистрация
1 425
0
09-12-2023, 08:01

Перстень єзуїтів та інші старожитності: київські митники запобігли вивезенню цінних артефактів (ФОТО)

Неймовірну знахідку правоохоронці виявили під час митного контролю у поштовому відправленні, що прямувало з Прилук до Нідерландів.

Про це повідомили на сторінці Київської митниці у Facebook.У відомстві повідомили, що усього 10 металевих предметів, що мають ознаки старовини були вилучені митниками під час митного контролю міжнародного поштового відправлення, яке прямувало з України (Чернігівщина, м. Прилуки) до Нідерландів. Задекларовані вони були як «одна каблучка».

Згодом експерти Національного музею історії України встановили, що виявлені старожитності є автентичними предметами археологічного походження, датуються періодом III-XVIII століть. Усі вони мають культурну цінність.


«Один з артефактів — бронзовий перстень найбільшого на сьогодні релігійного Ордену єзуїтів — цікавий насамперед як історична пам’ятка. На персні XVIII століття позначено монограму IHS (існує кілька варіантів її розшифровки).


В Україні єзуїтські школи були створені у Львові, Луцьку та Києві. Серед вихованців цих шкіл — Богдан Хмельницький, Петро Могила та Іван Мазепа. Окрім культурної, перстень має ще й історичну цінність», — зазначили експерти.


Серед вилучених предметів, «найстаршим» раритетом є античний бронзовий перстень римського часу з зображенням літер VITA, 3 ст. н.е. Подібні позолочені персні були популярними в Римській імперії серед вільновідпущеників та громадян, що перейшли до стану вершників.

Решту культурних цінностей, що пересилалися до Нідерландів, експерти класифікували як:

— середньовічний свинцевий гральний кубик з позначками від одного до шести, IX-XIV ст.,

— бронзова та позолочена лунниці — жіночі прикраси часів Русі, Х-XII ст.,

— срібний хрестик, бронзовий перстень домонгольського часу та посріблений язичницький амулет у вигляді ікла, часів Русі, XI-XIII ст.,

— бронзова підвіска до збруї для спорядження коней, на яких їздили дворяни у XIV століття,

— хрестильний або дитячий натільний хрестик з мідного сплаву, ХІХ століття.

Згідно з вимогами чинного законодавства України, на вивезення культурних цінностей за кордон потрібне відповідне свідоцтво Міністерства культури України. Такого дозволу митникам надано не було.

Перстень єзуїтів та інші старожитності: київські митники запобігли вивезенню цінних артефактів (ФОТО)

Окрім того, предмети археології не можуть бути предметами продажу, колекціонування приватними особами та вивозитися за межі держави.

Читайте також: Київські митники вилучили з посилки рідкісні бронзові артефакти часів Київської Русі (ФОТО)

Стосовно громадянки, яка відправляла культурні цінності за кордон, Київською митницею складено протокол про порушення митних правил за ст. 473 Митного кодексу України. Виявлені артефакти були вилучені.
Коментарi:
Коментувати
Ваш коментар:
Питання:* Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив