Додати в закладки Підписатися на RSS
Регистрация
1 261
1
02-24-2024, 05:05

Незаконно вивозили українську порцеляну за кордон: столичні митники викрили контрабандистів (ФОТО)

Чотири порцелянові скульптури правоохоронці знайшли у поштовому відправленні, що прямувало з України до Болгарії.

Нещодавно київські митники виявили під час митного контролю українську авторську порцеляну XX століття, упередивши її незаконному вивезенню за кордон.



Про це повідомляється на сторінці Київської митниці у Facebook.

За словами правоохоронців, це відправлення прямувало з Полтави до Болгарії.

Для подальшого визначення можливої належності скульптур до культурних цінностей, митники звернулися до фахівців з Національного музею історії України.

Як встановили експерти, виявлені митниками чотири порцелянові скульптурки — це «Балерини перед виступом», «Бандуристка», «Дівчина з бубликами» та «Воротар», виготовлені в радянський час на українських порцелянових виробництвах, які вже припинили своє існування.

Скульптурна композиція «Балерини перед виступом» (1976-1991 роки випуску) виготовлена на Київському експериментальному кераміко-художньому заводі, а «Бандуристка» (1956-1972), виготовлена вже на Полонському заводі художньої кераміки.
Всі вони авторства відомої скульпторки-фарфористки Оксани Жникруп, учасниці багатьох міжнародних виставок-ярмарків.
Незаконно вивозили українську порцеляну за кордон: столичні митники викрили контрабандистів (ФОТО)
Враховуючи визначене авторство, припинення діяльності обох заводів художньої кераміки, а також колекційну зацікавленість українською авторською порцеляною радянського періоду на європейському, українському та російському антикварних ринках, скульптурна пластика малих форм цієї майстрині має культурну цінність.
«Дівчина з бубликами» (1966-1972) авторства Маргарити Павлової та «Воротар» (1964-1970) авторства В’ячеслава Гаркавця виготовлені на Полонському заводі художньої кераміки.
Зокрема, «Воротар» яскраво демонструє період українського так званого «артдеко» або «неофункціоналізму строгих форм», який проіснував в українському радянському декоративно-ужитковому мистецтві дуже короткий термін (кінець 50-60-ті роки XX століття)

На думку експертів, серед колекціонерів та поціновувачів української порцеляни вироби цього періоду користуються підвищеною зацікавленістю.
За вимогами чинного законодавства України, вивезення культурних цінностей за кордон має супроводжуватися відповідними дозвільними документами, які не були пред’явлені правоохоронцям.

Читайте також: На Волині виявили цех контрабандистів з виробництва дронів (ВІДЕО)

Тож митники склали протокол про порушення митних правил за ст. 473 Митного кодексу України, а порцелянові скульптурки були вилучені до винесення рішення судом у цій справі.
Коментарi:
Воронов Ігор
Це просто ганьба. Писати цю несунитницю. Які це культурні цінності? Це речі побуту радянської епохи сумарною цінностю 1000 грн. Це ганьба нашої держави мати таких митників та таких лайноекспертів.  хоче показати показники своєї нібито праці. Культурну цінність можуть ставити тільки рідкісні та унікальні речі. треба негайно повернути ці речі власнику, вибачитись та компенсувати збитки за рахунок митників та лайноекспертів
Коментувати
Ваш коментар:
  • Смайлики і люди
    Тварини і природа
    Їжа і напої
    Активність
    Порожі й місця
    Предмети
    Символи
    Прапори
Питання:* Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий