Додати в закладки Підписатися на RSS
Регистрация
475
0
02-4-2023, 08:04

Кілька мільйонів росіян у січні поцікавилися як здатися в полон в Україні

Проект для росіян, які хочуть здатися у полон, має значний успіх. Його запустили у вересні 2022 року. В січні 2023 його відвідали кілька мільйонів людей.

У Координаційному штабі для здачі в полон російських військових «Хочу жить» говорять, що кількість звернень від росіян зростає.

Так, за даними Координаційного штабу, оприлюдненими у Телеграм, сайт проєкту «Хочу жить» у січні відвідало 5,6 млн користувачів, 4,7 млн яких — з росії та 350 тисяч — з України, переважно з тимчасово окупованих територій.

Найбільший інтерес до добровільної здачі в полон спостерігається у жителів Москви, Санкт-Петербурга, Краснодарського краю, Ростовської та Нижньогородської областей рф. Серед жителів України переважна більшість — це мешканці Донецької області та АР Крим. Зокрема, лише з міста Севастополя сайт проєкту в січні відвідало 59 тисяч користувачів.

За весь час роботи проєкту з 15 вересня 2022 року надійшло понад 7600 звернень росіян та жителів тимчасово окупованих територій України. У січні 2023 року кількість звернень зросла майже на 50%.

Як повідомив представник Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Андрій Юсов, здебільшого в проєкт «Хочу жити» звертаються військові ВС РФ та члени їхніх родин, а також громадяни, яким загрожує мобілізація.

«На гарячих лініях проєкту цілодобово задіяно 10 операторів. Щодня вони приймають 50-100 дзвінків та звернень в чат-бот проєкту, месенджери Telegram і WhatsApp, надають алгоритм добровільної здачі в полон та інформацію про гарантії безпеки для полонених.

Що ж стосується тих російських військовослужбовців, які не користуються пропозицією проєкту „Хочу жити“ — їхня доля відображається в щоденних зведеннях Генштабу ЗСУ», — сказав Юсов.

Утримання військовополонених, які добровільно здалися в полон через проєкт «Хочу жить», відбувається згідно з положеннями Женевських конвенцій. За власним бажанням полонені можуть повернутись додому в результаті обміну, або просити притулок в Україні та деяких країнах ЄС.

«Хочу жить» — український державний проєкт для допомогти військовим армії росії та білорусі з безпечної здачі в полон. Проєкт було запущено у вересні 2022 року Координаційним штабом з питань поводження з військовополоненими, що діє за підтримки Міністерства оборони України та Головного управління розвідки.

Для отримання інформації російським військовослужбовцям або їхнім рідним та близьким про те, як здатися в полон, слід звернутися на цілодобову телефонну лінію проєкту «Хочу жить» за номером +38 044 350 89 17 або коротким номером 688 (лише для українських номерів). УTelegram та WhatsApp оператори проєкту відповідають за номерами:

+38 095 688 68 88
+38 093 688 68 88
+38 097 688 66 88

Для попередньої здачі в полон можна скористатися чат-ботом в Telegram.

Читайте також: На Херсонщині російські мобілізовані вбили командира та здалися у полон ЗСУ

У Координаційному центрі наголосили, що влада росії намагається блокувати доступ до офіційного сайту проєкту «Хочу жить». Тому вся інформація про здачу в полон російською також є на сторінках проєкту в Telegram, Facebook, Twitter, YouTube, і віднедавно на Viber каналі.
Коментарi:
Коментувати
Ваш коментар:
Питання:* Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив