Додати в закладки Підписатися на RSS
Регистрация
509
0
05-15-2024, 05:35

У Парижі блискавка "прошила" літак, який пролітав над Ейфелевою вежею (ФОТО)

У неділю, 12 травня, Париж накрила негода. Під час грози очевидці побачили, як у літак, що якраз пролітав над Ейфелевою вежею, влучала блискавка.

Момент зафіксував французький фотограф Бертран Кулик. На світлинах видно, як літак потрапив у лінію електричного розряду.Під час інциденту, на щастя, ніхто із людей не постраждав.

Експерти вважають, що подібні випадки – несерйозні випробовування для пасажирів і пілотів, оскільки всі літаки мають бути сертифіковані як стійкі до блискавок завдяки наявності громовідводів на різних кінцях літака.

Громовідводи вловлюють електрику від блискавки, яка потім спрямовується на провідну поверхню літака. Тоді кабіна діє як "клітка Фарадея", розсіюючи блискавку та захищаючи салон літака.

Довідково. Клітка Фарадея — замкнена у просторі огорожа, сформована з електропровідного матеріалу. Вона нейтралізує зовнішні статичні та динамічні електричні поля всередині себе та використовується, наприклад, для того, щоб захистити електронне обладнання від ударів блискавки та електростатичних розрядів.

Таким чином металевий корпус літаків слугує захистом для людей усередині та вони навіть не усвідомлюють, що трапилося.
"Не панікуйте, літаки ідеально підготовлені до таких інцидентів, які трапляються в середньому кожні 1500 годин польоту (тобто один або два рази на рік)", – додають у матеріалі.

Французькі метеорологи розповіли, що неділя, 12 травня, стала "найгрозовішим" днем у Франції у 2024 році.
По всій країні зафіксували майже 22 тисячі спалахів блискавок.

Читайте також: У Флориді на автомобільну трасу впав приватний літак, є загиблі (ФОТО)

Буревії спричинили зливи, град, селеві потоки. Унаслідок цієї негоди було підтоплено декілька регіонів на півночі Франції, а у Версалі та Севрі, що поблизу Парижа, випав потужний град.
Коментарi:
Коментувати
Ваш коментар:
Питання:* Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив