366
0
07-21-2024, 05:35
«Найупертіша людина Китаю»: чоловік 16 років поспіль намагається вступити до університету

Тан Шаньцзюнь складав гаокао, найскладніший вступний іспит до коледжу в Китаї, у 2009 році. Він набрав посередні 372 бали з 750, що було занадто мало для вступу до університету його мрії. Він не бажав йти на компроміс, тому наступні роки старанно вчився.
До 2016 року його результат покращився до пристойних 625 балів, більш ніж достатньо для вступу до кількох університетів у його рідній провінції Гуансі, але все ще недостатньо для обраних ним спеціальностей у Цінхуа. Тож він продовжував вчитися.
У 2019 році Тан досяг свого піка – 649 балів з 750, чого вистачило, щоб вступити до багатьох престижних китайських університетів, навіть до Цінхуа, але не на ті дві спеціальності, на які він прагнув, – фізику та хімію.
Більшість людей просто вдовольнилися б багатьма іншими доступними варіантами, але не “найупертіша людина Китаю”. Він зупинив свій вибір на Університеті Цінхуа і не задовольнився б нічим меншим.
На жаль, у наступні роки результати чоловіка з гаокао погіршилися. Дехто припускав, що це через його вік, що його пам’ять вже не та, а дехто вважав, що 649 балів – це його пік, і він просто не здатен набрати більше.
Минулого року Тан нарешті вирішив вступити на фізичний та хімічний факультети Центрально-китайського педагогічного університету, але він набрав 594 бали з 750 можливих, а на ці факультети приймали абітурієнтів, які набрали щонайменше 608 балів.
Він посів приблизно 6 000-те місце з приблизно 460 000 осіб, які складали гаокао в його районі, але цього було недостатньо для його власних амбіцій.
Тан Шаньцзюнь розповів China Daily, що торішній гаокао був для нього останнім, але він, вочевидь, пережив своє розчарування, бо цього року склав вступний іспит до університету в 16-те. Він знову набрав понад 600 балів, але не зміг здійснити свою мрію – вивчати фізику чи хімію в найпрестижнішому університеті Китаю.
Зараз, у віці 36 років, він поступово починає усвідомлювати, що навіть якщо його врешті-решт приймуть, його шанси знайти хорошу роботу після закінчення університету низькі, оскільки він буде конкурувати з молодими людьми, яким трохи більше ніж 20 років.
“Він думає, що вступ до найпрестижнішого університету країни – це великий успіх, який відкриває шлях до хорошого життя, але в житті є багато способів досягти успіху.
Вперте прагнення до мети, яка виходить за межі власних можливостей, іноді призводить до невдачі”, – коментує директор Науково-дослідного інституту освіти 21 століття в Китаї.
Читайте також: Кіт на прізвисько Макс отримав ступінь доктора наук в університеті США (ФОТО)
Протягом останніх 16 років Тан Шаньцзюнь працював на випадкових роботах, щоб утримувати себе і своїх старіючих батьків, але він розуміє, що, можливо, настав час зосередитися на пошуку стабільної, повноцінної роботи замість того, щоб витрачати більшу частину своєї енергії на вступ до університету своєї мрії.