Додати в закладки Підписатися на RSS
Регистрация
393
0
08-14-2022, 04:41

Діти, які навчатимуться очно, мають пройти практичне навчання поведінки в екстремальних ситуаціях

Не всі школи зможуть почати своє навчання 1 вересня, бо були або зруйновані, або пошкоджені внаслідок обстрілів окупантами.

Ті школи, які вціліли, матимуть можливість почати освітній процес за умови, що будуть обладнані усім необхідним, а головне — будуть безпечними.

Шкіл, які готові до очного навчання, наразі нараховується 40%. До 1 вересня їх може бути більше. Але як відбуватиметься процес — визначатимуть шкільний заклад і батьки. Чи готові батьки відпускати своїх дітей у школу? Як буде організовано навчання? Про це слухачам Українського радіо розповів начальник головного управління загальної середньої та дошкільної освіти МОН України Юрій Кононенко.

Які вимоги мають бути в школі, аби приймати дітей

"Вимоги визначаються державними будівельними нормами. Це мають бути спеціальні приміщення, які мають мати обов'язково два виходи, медичне обладнання, воду, санітарні вузли. Перед початком цього навчального року були створені спеціальні комісії, які обстежили і обстежують укриття на предмет виконання всіх вимог. Після цього складається акт на готовність школи приступити до очного навчання і видається дозвіл розпочати роботу. Нам важливо, щоб це приміщення було для дітей безпечним.

Інструктажі з вчителями проводилися і в минулому навчальному році, незважаючи на дистанційне навчання, з приводу евакуаційних шляхів і дій персоналу в тій чи іншій екстреній ситуації. В усіх закладах освіти ці схеми евакуації мають бути підготовлені і кожний працівник і дитина повинні дуже чітко по цьому маршруту пройти. Має бути проведено практичне навчання, як себе поводити в екстремальній ситуації".

Чи готові родини відпускати дітей на очне навчання

"Ми акцентували увагу на тому, що треба провести опитування батьків з приводу організації навчального процесу. В усіх школах таке опитування було проведено. Батьки мають право обрати форму навчання своїх дітей. В різних регіонах ситуація відрізняється. Є регіони, де понад 50% батьків бажають, аби процес навчання відбувався очно.

Але є відносно безпечні регіони, де батьки вважають, що навчання повинно відбуватися лише і виключно дистанційно. Треба враховувати бажання батьків і правильно організувати освітній процес".

Скільки шкіл готові до очного навчання

"Чому на сьогодні ми маємо саме таку цифру — 40%? Очевидно тому, що 40% шкіл мають укриття. Ми сподіваємося, що таких закладів буде більше. Зараз дуже активно у громадах, у областях іде процес підготовки безпечного освітнього процесу".

Діти, які вчилися за кордоном і повернулися в Україну

"Ми рекомендуємо в закордонній школі, де дитина вчилася, взяти інформаційну довідку, яку заздалегідь треба перекласти з іноземної мови: які предмети вона проходила, яку кількість годин вивчала, які теми були освоєні, які оцінки вона мала. Таку довідку треба подати директору української школи. Якщо є інші будь-які документи або папери, можна надати і їх, наприклад табель. Для чого це потрібно? Якщо дитина за кордоном зовсім не вивчала деякі теми з української мови, з історії України, тоді школа, в яку дитина повертається, зобов'язана приділити їй більше уваги. Разом з учителем вони повинні ці теми пропрацювати. Або дитина повернулася з Польщі і вчитель бачить, що вона проходила інші теми, а не ті, які були в українській програмі. Дитина все одно повинна перейти до наступного класу. Бо навчання за кордоном не є причиною залишати її на повторний курс.

Дітям, які вчилися або вчаться з 1 по 8 клас, а також в 10 класі, нікуди не треба ходити і нічого завіряти не потрібно. Достатньо довідки.Що стосується 9 класу. Швидше за все, ті діти підтримували контакти з українською школою і все ж таки отримали свідоцтво про базову освіту у нас в Україні. Якщо ж такого контакту учня зі своєю школою не було після виїзду за кордон, то документ потребує нострифікації (процедура визнання іноземних документів про освіту). Є державне підприємство "Інформаційний іміджевий центр", на сайті якого можна електронним способом подавати документи.

Читайте також: У школах Києва не буде предметів російською мовою

Таким чином проводиться процедура підтвердження і визнання певного рівня освіти, в даному випадку базової середньої освіти".
Коментарi:
Коментувати
Ваш коментар:
Питання:* Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив

© Crimezone.in.ua 2020 Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється за умови гіперпосилання на сrimezone.in.ua