Додати в закладки Підписатися на RSS
Регистрация
388
0
09-27-2022, 06:02

Чи можуть українців залучати до суспільно корисних робіт в умовах війни

Чи можуть українців залучати до суспільно корисних робіт в умовах війни
В умовах воєнного стану працездатних осіб можуть залучати для суспільно корисних робіт, що мають оборонний характер, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру, які виникли в період воєнного стану, та їх наслідків, задоволення потреб Збройних Сил, України, інших військових формувань і сил цивільного захисту, забезпечення функціонування національної економіки та системи забезпечення життєдіяльності населення.

Роз’яснює завідувач сектору “Путильське бюро правової допомоги” Вижницького місцевого центру з надання БВПД Тетяна Різак.

У якому порядку залучають громадян?

Рішення про залучення громадян до суспільно корисних робіт приймає військове командування самостійно або із залученням Ради міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих держадміністрацій та органів місцевого самоврядування або військових адміністрацій (у разі їх утворення).

Це рішення доводять до відома населення через засоби масової інформації. У такому рішенні зазначають обставини, що склалися в регіоні (місцевості, населеному пункті), і несприятливі фактори техногенного, природного та воєнного характеру, які створюють загрозу для населення та істотно знижують рівень забезпечення його життєдіяльності, шляхи протидії таким факторам і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій.

Хто може бути залучений до суспільно корисних робіт?

До суспільно корисних робіт залучають працездатних осіб, у тому числі осіб, що не підлягають призову на військову службу, які за віком і станом здоров’я не мають обмежень до роботи в умовах воєнного стану (крім працездатних осіб, які залучені до роботи в оборонній сфері та сфері забезпечення життєдіяльності населення і заброньовані за підприємствами у період воєнного стану з метою виконання робіт, що мають оборонний характер, а також осіб, залучених до здійснення заходів національного спротиву).

А саме: зареєстровані безробітні та інші незайняті особи, зокрема внутрішньо переміщені; працівники функціонуючих в умовах воєнного стану підприємств (за погодженням з їх керівниками), що не залучені до виконання мобілізаційних завдань (замовлень) та не зараховані до складу об’єктових формувань цивільного захисту, у порядку переведення; особи, зайняті в особистому селянському господарстві; студенти вищих, учні та слухачі професійно-технічних навчальних закладів; особи, які забезпечують себе роботою самостійно.

Які трудові гарантів осіб, залучених до суспільно корисних робіт?

Працівникам підприємств, які функціонують в умовах воєнного стану, за виконання суспільно корисних робіт забезпечують оплату відповідно до умов оплати праці, встановлених за професією (посадою), на яку їх зараховано. Розмір такої оплати не може бути нижчим від розміру середньої заробітної плати за основним місцем роботи.

Читайте також: Стали відомі, які умови проживання для українців у Фінляндії (ВІДЕО)

На час залучення працюючої особи до виконання трудової повинності поза місцем її роботи за трудовим договором за нею після закінчення виконання таких робіт зберігається відповідне робоче місце (посада).
Коментарi:
Коментувати
Ваш коментар:
Питання:* Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив