Додати в закладки Підписатися на RSS
Регистрация
268
0
09-18-2022, 06:53

У Швейцарії для українців закінчується бесплатное житло

Через пів року війни в Україні багато біженців знайшли у Швейцарії безкоштовне житло. Однак у профільних спільнотах українці пишуть, що зараз доступного місця для проживання все менше.

Багатьом доводиться чекати на нього по кілька місяців. Інші ж кажуть, що все залежить від самого українця: якщо він не чекає, а сам активно шукає доступні варіанти, то особливих проблем не буде.

РБК-Україна дізнавався, що кажуть про наявне житло у Швейцарії біженці, які переїхати туди після 24 лютого.

Українці у Швейцарії з початку повномасштабної війни частіше за все селилися переважно у великих містах, таких як Цюрих та Женева. У квітні влада країни заявила, що буде розселяти їх по кантонах, де для них є вільні місця. Таким чином хочуть "розвантажити" вже заповнені великі міста.

Українці, які приїжджають до Швейцарії, можуть звернутись безпосередньо до одного з шести федеральних центрів надання притулку. Як правило, їх спершу селять у тимчасовому таборі, а потім шукають вільне місце в одному із кантонів країни.За відгуками українців, зараз житло знайти складно. Варто їхати, якщо ви вже попередньо домовились із кимось, що вам тут нададуть житло. Варто шукати на профільних форумах, сайтах, налагоджувати контакти з людьми на місці. У цьому дуже допомагає знанян мови.

"Швейцарія селить у табір і потім розподіляє по кантонах. Женева – переповнений кантон. Вас відправлять кудись, якщо немає близьких родичів, які тут чи які вже зареєстровані в Женеві.

Можливо, будете у таборі, можливо, заселять у бараки, можливо, візьме родина якась. Прихисток дадуть в будь-якому випадку. Тобто якщо тікаєте від війни, у вас буде дах над головою. Але з житлом дуже важко. Навіть місцеві дуже довго житло шукають", – пише Анна.

Відсутність житла або довге очікування відповідного варіанту – одна із поширених скарг українців у Швейцарії. "Шукаю житло вже понад три місяці.

Тимчасовий прихисток я отримала відразу як приїхала, але мені щоразу кажуть – чекайте, вільного житла немає", – пише одна з біженок Ірина Самойлова. Вона все ще чекає на житло у тимчасовому таборі.

Знайти житло у Швейцарії – цілком реально тим, хто активний, не боїться запитувати інформацію і контактувати з людьми, хто знає одну із мов країни. Наприклад, німецьку або французьку.

"Так само – і з роботою. Якщо ви самовдосконалюєтесь, якщо ви знаходите контакти з людьми, то без роботи ви не залишитеся, як і без житла. І тоді ви можете вирішити будь-які, навіть складні питання. Це все залежить від вас.

Хтось звик скаржитись, а хтось бере себе в руки та працює. Бо в жодній країні вам просто так нічого не дадуть. За своїм досвідом скажу: у Швейцарії краще і вигідніше не сидіти на державних виплатах, а працювати на роботі.

Читайте також: Суд у Нідерландах достроково звільнив двох українців для участі у війні з Росією

А перед тим, звісно, витратити час і сили на її пошуки. Тому що у працюючих навіть не за фахом рівень життя тут досить високий, і можна цілком гідно жити", – додає жінка.
Коментарi:
Коментувати
Ваш коментар:
Питання:* Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив