Додати в закладки Підписатися на RSS
Регистрация
1 575
0
09-6-2023, 03:46

З 1 жовтня деякі жінки мають стати на військовий облік: кого це стосується

З 1 жовтня 2023 року частина жінок в Україні має ставати на військовий облік.

Хто саме, розповість «Дніпро Оперативний».Зазначимо, що взяття на військовий облік ще не означає мобілізацію. Відповідно до закону "Про військовий обов'язок і військову службу", взяттю на військовий облік підлягають жінки, які придатні до проходження військової служби за станом здоров'я та віком і закінчили заклади професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти та здобули медичну або фармацевтичну спеціальність.

Усіх інших жінок, які мають спеціальність та/або професію, споріднену з відповідною військово-обліковою спеціальністю та є придатні до військової служби, будуть брати на військовий облік лише за їхнім власним бажанням.

Це юристки, психологині, ветеринарки, бухгалтерки, програмістки, працівниці банківської системи і не тільки. Повний перелік професій визначено Наказом №313.

Стати на військовий облік можна в ТЦК.

Для цього потрібно прийти з:

  • паспортом,
  • дипломом про медосвіту,
  • довідкою з місця роботи.
Випускникам медичних і фармацевтичних закладів надається 1 місяць після завершення навчання, щоб стати на облік. Якщо вони не звернулися до центрів комплектування протягом цього часу, на них чекає штраф у розмірі від 850 до 1700 грн.

Згідно із законодавством, медики та фармацевти без військово-облікових документів не можуть бути працевлаштовані.

Читайте також: В Україні дозволили виїжджати за кордон певній категорії студентів

Однак для жінок, які здобули освіту до внесення змін до закону про військовий обов'язок і військову службу (тобто до 30 грудня 2022 року), надали «перехідний період». Він триватиме до кінця 2026. Вже з 2027 року без взяття на облік вони не зможуть працевлаштуватися за фахом.
Коментарi:
Коментувати
Ваш коментар:
Питання:* Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив