Додати в закладки Підписатися на RSS
Регистрация
3 726
0
11-22-2023, 05:32

В Україні планують посилення мобілізації: кого можуть забрати на фронт

В Україні планують посилення мобілізації: кого можуть забрати на фронт
Нестача людей у ЗСУ є значною проблемою, яку наразі намагаються вирішити представники влади.

Депутати розглядають можливість введення рішучих заходів, які повинні посприяти вирішенню проблеми, повідомляє «Дніпро Оперативний» з посиланням на «Наше місто».



Збільшення мобілізаційних резервів

У статті британському журналу The Economist Головнокомандувач Збройних Сил України Валерій Залужний повідомляє, що Україні вже зараз потрібно нарощувати резерви.

«У нашому законодавстві є прогалини, які дозволяють громадянам ухилятися від своїх обов’язків. Ми намагаємось вирішити ці проблеми. Вводимо єдиний реєстр призовників, та маємо намір розширити категорію громадян, яких можуть призвати на навчання або за мобілізацією.

Також ми вводимо “бойове стажування”, яке передбачає розміщення новомобілізованих у лавах досвідчених передових підрозділів для підготовки». – зазначає Головком ВСУ.

Залужний зазначає, що обговорення розширення категорій осіб, які можуть бути взяті на військовий облік, стає актуальним у випадку, якщо наші союзники нададуть допомогу у підготовці резервів на полігонах країн НАТО.

Вікові обмеження для мобілізації

Законодавці вже взяли на себе ініціативу щодо вирішення проблеми з мобілізацією. Зокрема, зареєстровано законопроект, який спрямований на скасування вікових обмежень для призову на військову службу. Крім того, вже розглядається можливість вручення повісток особам віком 60 років і старше.

«Цей законопроект по суті мало що змінює. Він створений для того, щоби легалізувати перебування фактичних пенсіонерів, які пішли захищати країну добровольцями.

Ну і для того, щоб дати можливість добровільно піти в армію мотивованим пенсіонерам, які придатні за станом здоров’я і мають бойовий досвід.

Але це не призведе до примусової мобілізації чоловіків віком понад 60 років». – зазначає Павло Довгопол, спеціаліст Дніпровського місцевого центру з надання безкоштовної вторинної правової допомоги.

Електронні повістки

В Україні триває реалізація проекту створення єдиного електронного реєстру військовозобов'язаних. Михайло Федоров, віце-прем'єр та міністр цифрової трансформації, повідомив, що цей єдиний реєстр вже працює і постійно поповнюється актуальною інформацією.

«Питання про електронні повістки обговорюється з початку війни. Звичайно, у нас є законодавство про електронні документи – як їх доставляти, переправляти, яка їхня юридична сила. Але формат повістки, як документа, затверджено. Затверджено порядок її вручення.

Відповідною постановою Кабміну прописано, що людина, якій вручається повістка, має розписатися у її отриманні. Графа для підпису призовника є в ній самій. Але яким чином зобов’язати підтвердити отримання електронної повістки незрозуміло» – констатує Павло Довгопол.

Виїзд за кордон

Найбільше враження в суспільстві викликав законопроєкт, який був представлений народним депутатом Георгієм Мазурашу і стосується змін у правилах виїзду за кордон у період введеного військового стану.

Згідно з ініціативою автора, військовозобов'язаним чоловікам призовного віку дозволяється виїжджати за кордон, якщо у них є один із певних документів:

  • Рішення органу державної влади про офіційне відрядження за кордон, зокрема для перевезення гуманітарних вантажів;
  • Документи, що засвідчують факт навчання чи вступу на навчання у закордонному навчальному закладі;
  • Письмове погодження на виїзд за кордон від ТЦК та СП;
  • Документи, що підтверджують факт відкритого рахунку в одному з українських держбанків із гарантійним внеском у розмірі не менше ніж п’ять прожиткових мінімумів для працездатних осіб.
Також потрібен документ, який підтверджує передачу банку нотаріально завіреної заяви про добровільний зобов'язання поповнювати рахунок із гарантійним внеском, що дорівнює мінімальному розміру податків із мінімальної зарплати протягом усього періоду перебування за кордоном.

«Такий закон матиме дискримінаційний характер. Він ділить людей на багатих та бідних, що неприпустимо. Навряд чи його буде прийнято. Нагадаю, що у 2015 році вже був законопроект про внесення 100 тисяч гривень для безперешкодного виїзду військовозобов’язаних чоловіків. Тоді законопроект не отримав схвалення у ВР навіть у першому читанні.

Навіть меми з’явилися: «Візьму кредит – поїду за кордон». І як потім змусити щомісяця платити? Адже будь-яка людина, яка виїхала за кордон, може попросити притулку і отримає його.

Європейські країни, наприклад, Німеччина, Чехія, Словаччина вже заявили, що не повертатимуть на вимогу України її громадян на підставі того, що вони є чоловіками. – вважає Руслан Слободянюк, адвокат.

Добровільна служба для депутатів

У серпні цього року Олександр Дубинський зареєстрував законопроєкт, в якому він запропонував забезпечити соціальну справедливість та скасувати відстрочку від мобілізації для народних депутатів.

«У нас ще будуть наступні хвилі мобілізації, дніпровський письменник та бізнесмен. Війна – це надовго. Навіть якщо ми вийдемо на межі 1991 року, вона не закінчиться. Росія все одно воюватиме з нами. Люди армії потрібні.

Але ж закликати народних депутатів! У цьому взагалі немає сенсу. До того ж народні обранці, які хотіли піти на війну, вже пішли. Особисто знаю таких. Хто їм заборонить?» – зазначає Ян Валєтов

Закінчуючи, важливо відзначити, що наразі немає змін у порядку мобілізації. Однак можливість їх виникнення існує в будь-який момент, залежно від ситуації та потреб Збройних Сил України.

Читайте також: З 1 жовтня деякі жінки мають стати на військовий облік: кого це стосується

Парламент завжди може внести зміни до законів та проголосувати за них, адаптуючи правову базу до обставин.
Коментарi:
Коментувати
Ваш коментар:
Питання:* Кликните на изображение чтобы обновить код, если он неразборчив